Honda Civic Type-R chce být nejrychlejší předokolka na Nürburgringu

Honda Civic Type-R má před sebou nelehký úkol: zisk nejrychlejšího času pro vůz s pohonem předních kol na Nürburgringu. Prestižní úkol je pro automobilku zajímavý zejména z marketingového hlediska a mohl by podpořit prodej ostrého hatchbacku, který začne příští rok.

Vozu k tomu má dopomoci nový přeplňovaný dvoulitr s výkonem 280 koní, který splňuje emisní normu Euro 6. Zcela nové tlumiče a zavěšení typu MacPherson na zadní nápravě má dopomoci k lepší ovladatelnosti. Některé zprávy hovoří i o možnosti použití hybridního pohonu se systémem náhonu na všechna kola, který by měl vycházet z nové Acury RLX. Nový motor z verze Type-R se objeví už letos v závodním Civicu Tourer, se kterým chce automobilka obhájit titul v Britském mistrovství cestovích vozů. Díky tomuto úspěchu se hovoří o možnosti, že by se poprvé mohl vyrábět Civic Tourer Type-R. Kromě toho Honda drží taktéž mistrovský titul v Mistrovství světa vestovních vozů, kde ovšem závodí s klasickým hatchbackem.

Mohlo by vás zajímat:  Německé Audi chystá modelovou ofenzivu

Současný rekord předokolky 7:58,44 drží od letoška Seat Leon Cupra, který pokořil Renault Mégane RS kralující v Zeleném pekle od roku 2011.

Zdroj a foto:leftlanenews.com