Honda Fit Twist – Jazz nazul pohorky

Na právě probíhajícím mezinárodním autosalonu v Sao Paulu se představila i jedna zajímavá novinka od Hondy. Jedná se o „oplastovanou“ verzi poměrně populárního malého auta Jazz. Na tamním trhu se však jmenuje Fit a poloterénní verze nese jméno Twist.

Vozidlo, které se bude prodávat jen a pouze v Brazílii se od klasického Fitu odlišuje především zvětšenou světlou výškou a plastovou ochranou blatníků, prahů a obou nárazníků. Kromě šedých plastíků dostal Twist také dvě skromné části lakované do stříbrné barvy. Kromě těchto změn má Twist také jinou přední masku, zatmavená přední a zesvětlená zadní světla a 16-ti palcová kola.

V interieru se toho mnoho nezměnilo – byť se do něj nemůžeme podívat, zveřejnila Honda, že Twist dostane nové čalounění, voděodolný koberec v kufru a chromované detaily na středovém panelu, páce ruční brzdy a výdeších ventilace. 

Pod kapotou se objeví pouze jediný motor – benzínová patnáctistovka, která generuje výkon 115 koní (při použití benzínu) resp. 116 koní (při použití ethanolu). Kdo by však čekal pohon všech kol, bude zklamán – automat či manuál posílají výkon pouze na kola přední. 

A pokud Vás zajímá cena, tak Fit Twist startuje v přepočtu na cca 556 000 Kč. Kdybyste si ale dělali zálusk na koupi auta, ostrouháte. Fit Twist se objeví jen a pouze v Brazílii.

Komentáře