Honda Insight/CR-Z se loučí, evropská prodejní čísla jsou mizerná

Méně známé modely japonské značky Honda, InsightCR-Z, byly uvedeny na trh tak nějak stejně, čili během roku 2010. Pochopitelně se prodávají i na evropském trhu, ale to se zřejmě během pár let změní, jelikož prodeje nejsou natolik uspokojivé, jak by si sama automobilka představovala.

Britský deník AutoExpress s odvoláním na Hondu prohlásil, že evropské prodeje zmíněných dvou modelů klesly natolik, že vedení japonské automobilky uvažuje nad ukončením prodejů v Evropě před příchodem nové generace modelu Insight i CR-Z. Uvidíme časem, zdali se automobilka opravdu rozhodne stáhnout dva hybridní modely z evropského trhu, ale podle nás je to více méně jasné.

Mohlo by vás zajímat:  Cupra Formentor jako silný konkurent plun-in hybridů

Větší Honda Insight disponuje 1.3litrovým zážehovým motorem i-VTEC, který spolupracuje s elektromotorem a dodává vozu tak celkový výkon 102 koní a točivý moment 200 Nm. Díky této pohonné soustavě nabídne Insight kombinovanou spotřebu paliva 4,3 l/100 km a emise CO2 99 g/km.

Za to menší Honda CR-Z1.5litrový zážehový motor, ale také je spárován s elektromotorem. Můžeme očekávat kombinovaný výkon 137 koní a točivý moment 190 Nm. Malý hatchback tak dosáhne průměrné spotřeby 5 l/100 km a emise CO2 ve výši 116 g/km.

Mohlo by vás zajímat:  Cadillac zveřejnil cenu kupé ELR

Zdroj: autoexpress.co.uk