Honda modernizovala devátou generaci Accordu

Mírné překvapení si pro návštěvníky moskevského autosalonu připravila Honda. Na svém stánku totiž odhalila modernizovanou podobu již deváté generace sedanu Accord.

Změny na karosérii zahrnují přepracovaná přední světla s LED diodami, novou přední masku a nový přední i zadní nárazník, který je navíc vybaven dvojicí lichoběžníkových koncovek výfuku. V interiéru se vyjímá LED diodové osvětlení a elektromechanická parkovací brzda.

Nejdůležitější změny však přichází z pod kapoty. Všechny motory disponují přímým vstřikováním paliva a technologiemi Earth Dreams, základem i nadále zůstal dvoulitrový čtyřválec o výkonu 150 koní. Prostřední 2.4litrový zážehový čtyřválec dostal navíc 8 koní a produkuje tak celkově 188 koňských sil a změnil se i vrcholný motor. Tím je nově třílitrový šestiválec z čínské verze o výkonu 249 koní, nahrazující 3.5litrový šestiválec z americké verze. Všechny motory jsou spřaženy s šestistupňovým automatem.

Mohlo by vás zajímat:  Renault omladil svůj největší sedan Latitude

Vedle Accordu si svou evropskou premiéru odbyla i Acura TLX, která je na první pohled úplně stejná jako ta americká. Změny se odehrály pod kapotou, kde základ tvoří 2.4litrový zážehový čtyřválec o výkonu 189 koní s točivým momentem 247 Nm a vrcholem je 3.5litrový zážehový šestiválec o výkonu 278 koní s točivým momentem 342 Nm. Zatímco slabší motor je vybaven osmistupňovým automatem, šestiválec má automat se stupněm navíc a také možnost příplatkového pohonu všech kol.

Zdroj: Honda, Acura