Honda NSX se vrací

Honda NSX si získala takřka kultovní status. Za to vděčí svému unikátnímu postavení ve výrobním programu automobilky, vývoji, na němž se podílel Ayrton Senna, mnoha závodním úspěchům a také pověsti vozu, který porážel dražší konkurenty evropských značek. Vůz se vytratil z nabídky v roce 2009, příští rok se ale objeví nová generace.

První prototyp by se měl představit na Festivalu rychlosti v Goodwoodu, který se koná na konci června. Při prvním ročníku tohoto motoristického svátku v roce 1993 zde byla prezentována flotila deseti vozů první generace. Letos se kromě představení nového prototypu ukáže původní třílitrový model z roku 1989, který skutěčně řídil Ayrton Senna, a modernizovaný model s motorem 3,2 litru z konce výroby první generace.

Mohlo by vás zajímat:  Honda NSX - Legenda je zpět

Nové NSX ale svého předchůdce v mnohém překonává, protože bude mít systém pohonu všech kol a motor bude vybaven hybridní technologií. Jinak má jít o vidlicový šestiválec umístěný uprostřed vozu. Celý název pohonné jednotky je Sport Hybrid Super Handling All-Wheel Drive system, zkráceně SH-AWD. Celkem má mít vůz 3 elektromotory, jeden propojený se šestiválcem pohání zadní kola a dva zbylé zase přední kola. Díky tomu má mít vůz přesné řízení se stálým zajištěním trakce předních kol.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz SLS AMG MC700 od McChip

Zdroj a foto:w1supercars.com