Honda postavila nejrychlejší sekačku na trávu na světě

Kdybyste chtěli na světě najít nejbizarnější dopravní prostředek, v popřední žebříčku jistě bude Honda Mean Mower. 110koňová sekačka na trávu však kromě bizarnosti dosáhla i na jeden zápisuhodný úspěch – stala se totiž oficiálně nejrychlejší sekačkou na trávu na světě!

Pod dohledem rozhodce Guinessovy knihy rekordů se to v sobotu na zkušebním okruhu IDIADA ve španělské Tarragoně povedlo Piersu Wardovi z magazínu BBC TopGear, který se na vývoji Mean Moweru také podílel. Hodnota průměrné maximální rychlosti zní 187,6 km/h, což je o více než 45 km/h více než doposud.

Rychlost byla měřena úsekovým měřicím zařízením na dráze o délce 100 metrů a na měření dohlíželi oficiální časoměřiči ze společnosti Timing Solutions Limited. Pro splnění podmínek pro zápis do Guinessovy knihy rekordů musela zahradní sekačka absolvovat stejnou trať v obou směrech během jedné hodiny, přičemž průměrná rychlost se počítala jako průměr z obou naměřených časů.

Pro připomenutí – základem Mean Moweru je model HF2620, který je vybaven prostorovým rámem, novým odpružením a především litrovým motorem o výkonu 110 koní z motocyklu Honda VTR Firestorm. Sprint na 96 km/h zvládne sekačka za 4 vteřiny a rozjede se teoreticky až na 209 km/h. Na všechna čtyři kola přenáší sílu šestistupňová převodovka. Aby byl stroj ještě extrémnější, je většina plastových dílů vyrobena z laminátu. Díky tomu se tenhle „ďáblík“ může pochlubit výkonem 532 koní na tunu!

Mohlo by vás zajímat:  Lehké univerzální stroje Honda prošly významnými změnami a jsou připraveny na všechny výzvy

Pokud si myslíte, že těmito úpravami přišla sekačka o schopnost posekat vaší zahrádku (což pro zápis musela splnit), hodně se pletete. Pořád je totiž k dispozici 3 mm silná čepel, která je roztáčena dvěma elektromotory a to až na 4000 ot./min! Maximální rychlost sekání může být až 24 km/h (dvojnásobek, co běžný model HF2620).

##mean_mowerhonda##

Zdroj: Honda