Honda představila novou HR-V

Honda za měsíc v Paříži uvede zbrusu nový malý crossover HR-V, který by se do prodeje měl dostat začátkem příštího roku. Letos přitom uplyne už 8 let od doby, kdy se původní model HR-V vytratil z nabídky. Nový crossover vychází z modelu Vezel, který se prodává na asijských trzích.

Platformu nové HR-V sdílí s aktuální generací Civicu a zcela novým modelem Jazz. Palivová nádrž je u něj umístěna pod předními sedadly, díky čemuž mohou být použita zadní sedadla Magic seats. A i zde se dočkáme možnosti sklopit opěradla do roviny s podlahou kufru. Ten by měl být větší než u konkurenčních vozů.

Mohlo by vás zajímat:  Land Rover odhaluje roušku z plánů na nový Defender

Pod kapotou se dočkáme zážehové 1.5 i-VTEC s předpokládaným výkonem 132 koní a vznětové 1.6 i-DTEC o předpokládaném výkonu 120 a 160 koní. Vzhled byl oproti modelu Vezel upraven, aby zlákal více evropských zákazníků. To potvrdil i Masahide Kobayashi, který zároveň upozornil na vzhledovou příbuznost s ostatními modely automobilky. Dle něj bude mít HR-V i dostatek prostoru uvnitř. Honda očekává, že v evropě během příštího roku prodá 140 tisíc vozů.

Zdroj: Autocar