Honda představila nový prediktivní tempomat

Nejnovější automobily dokáží rozpoznat únavu řidiče, upozornit na vyjetí z jízdního pruhu, přečtou dopravní značky a umí také automaticky zabrzdit. Prediktivní tempomat Hondy navíc dokáže předvídat i „myšky“ okolních řidičů.

Znáte to, když se soustředíte na cestu před vámi a najednou se z vedlejšího pruhu vynoří prakticky odnikud další auto? Systém i-ACC (Intelligent Adaptive Cruise Control) přesně těmto situacím dokáže zabránit! Pomocí radarů a kamer sleduje chování ostatních aut, výsledky pak posílá speciálnímu algoritmu, který Honda vyvíjela přímo na míru evropským řidičským zvyklostem, a ten dokáže případné nehodě předejít nebo jí alespoň zmírnit až pět sekund před ní samotnou.

Mohlo by vás zajímat:  Toyota vyvíjí novou technologii na ochranu chodců

Až k „myšce“ dojde, systém předá informaci řidiči pomocí indikátoru na přístrojové desce a zároveň lehce celé auto přibrzdí. Jediný háček je v tom, že prediktivní tempomat bude k dispozici zatím pouze pro modernizovanou Hondu CR-V a to ještě pouze v kombinaci s nejvyšší výbavou Executive. Nepochybně se však dostane i do dalších modelů značky.

Zdroj: Honda