Honda přichází s konceptem pro cyklisty

Modelů pro vyznavače sportovních aktivit v poslední době výrazně přibylo. Jen ve Frankfurtu se představí Opel Vivaro Surf nebo Honda Civic Tourer Active Life. Ta je přitom určena především cyklistům.

Důležitých je 1668 litrů zavazadlového prostoru (se sklopenými sedadly), které mohou cyklisté využívat takřka do posledního mililitru. Podle Hondy se totiž díky nízké náladové hraně (zásluha mimo jiné přepracovaného nárazníku), nakládací rampě a vysouvacímu pomocnému ramenu povede dovnitř vměstnat dvě jízdní kola. Součástí zavazadelníku jsou také držáky na přední ráfky, vzduchová pumpička, box na nářadí nebo přihrádka pro láhve s vodou. Případné úpravy i po setmění umožní světlo ve víku pátých dveří, síťka ve spodní části pátých dveří a sedátko na hraně kufru.

Mohlo by vás zajímat:  Již příští měsíc se začne prodávat očekávaná Alfa Romeo 4C

Na střechu se dostal speciálně tvarovaný box, do nějž se dají uložit třeba helmy nebo dresy, jeho stříbrná barva navíc ladí s lakováním celého auta. To je zvenku asi nejviditelnějším odkazem na to, že nejde o tak úplně normální Civic Tourer. Nutno však říct, že modrý lak, plynule přecházející ve spodní části v černý, vozu sluší. Stejně jsou na tom 18palcová kola. Přední část kabiny se odlišuje především anatomickými sedadly v kombinaci semiše a kůže, respektive modrým prošíváním téměř všeho myslitelného. Na palubní desce doslova září karbonové dekory.

Mohlo by vás zajímat:  BMW představuje facelift řady 3

Pod kapotou konceptu bude vznětová šestnáctistovka i-DTEC o výkonu 120 koní s točivým momentem 300 Nm. Zde tedy žádné úpravy neproběhly. 

Zdroj: Honda