Honda slaví 50 let hatchbacku Civic. Novinka přináší výjimečnou dynamiku a efektivnost

367077 All New Honda Civic E Hev To Deliver Exceptional Dynamics And Efficiency As

Honda Civic e:HEV, jedenáctá generace ikonického vozu byla odhalena. Jak už samotný název napovídá, vůz bude pohánět výhradně hybridní ústrojí, což jasně potvrzuje elektrifikaci evropské řady vozidel Honda. Pod kapotou nabídne Civic dvoulitrový motor s přímým vstřikováním a dvojici elektromotorů. K dispozici tak bude maximální výkon 135 kW a točivý moment 315 Nm. Tolik k hlavní charakteristice vozu. Pohonné ústrojí ale rozhodně není vše, čím chce Honda Civic zaujmout.

Vzrušující design

Honda Civic v nejnovějším hávu ztělesňuje moderní, vzrušující přístup k designu. Na první pohled je patrná elegantní a zároveň sportovnější silueta. Té bylo dosaženo díky snížení linie kapoty o 25 mm oproti předchozí generaci. Došlo též na zvětšení plochy skel, což napomohlo také k vytvoření vzdušeného a světlého interiéru.

Mohlo by vás zajímat:  Test Hyundai i30 1.5 T-GDI iMT fastback: Výkonný švihák

Honda Civic byla vždy jasně zařazená – byl to hatchback se vším všudy. A ani jedenáctá generace nebude výjimkou. Díky o 35 mm delšímu rozvoru mohli konstruktéři nejenom lépe zapracovat na prostornější a pohodlnější kabině, ale také zlepšit dynamický výkon a stabilitu v přímém směru. Důležitým faktem je také dosažení snížení hmotnosti o slušných 20 procent, v porovnání s předchozí generací auta.

Zdroj obrázku: Tiskové materiály Honda

Horizontální styl palubní desky povedeně zdůrazňuje šířku kabiny, interiér bude těžit z vysoce kvalitních materiálů. Důraz byl kladen i na detaily, jako jsou výdechy klimatizací. Pozornost přitáhne také displej řidiče vybavený 10,2 palců velkým HD barevným LCD displejem. Zaujme i centrální dotyková obrazovka, která byla posunuta směrem nahoru a zvětšena o 9 palců. Kompatibilita s Apple CarPlay a Android Auto je dnes už samozřejmostí, a to i bezdrátově.

Mohlo by vás zajímat:  Test 2021 VW Caddy 2.0 TDI: Větší a lepší

Pokročilé technologie

Honda Civic bude vybavena také rozšířenou sadou pokročilých bezpečnostních prvků, označovaných jako Honda Sensing. Za zmínku stojí třeba 100stupňová přední širokoúhlá kamera, technologie schopná rozpoznávat chodce, čáry, hranice či jiné dopravní prostředky, včetně motocyklů a kol. K dispozici budou také sonarové senzory vpředu a vzadu.

Zdroj obrázku: Tiskové materiály Honda

Do konstrukce vozu byly začleněny nové prvky, které splňují přísné bezpečnostní normy. Jde například o přídavné nosníky dveří, či bezpečnostní desky v oblasti předního nárazníku. Dále nechybí celkem 11 airbagů.

Mohlo by vás zajímat:  Bridgestone představuje na veletrhu virtuální město budoucnosti včetně vyspělých řešení pro mobilitu

Žádané auto

Dá se očekávat, že novinka plynule naváže na předchozí úspěch vozu Honda Civic. Ten spatřil světlo světa v roce 1972. Od tohoto uvedení na trh se ve 170 zemích světa prodalo celkem 27,5 milionů kusů daného auta. Současná generace staví na úspěchu těch předchozích a s příchodem do Evropy chce stanovit nová měřítka své třídy. Termín vstupu na evropský trh je plánován už na letošní podzim.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora