Honda ukázala koncept malého MPV

S malými a sedmimístnými MPV se v Indonésii a Indii roztrhl pytel. Po Datsunu GO+, který nemá na délku ani 4 metry, přichází Honda Mobilio, která pro změnu měří pouze 4,4 metru. 

Přitom dokáže, podobně jako GO+, nabídnout až 7 míst k sezení. S kufrem to v takovém případě nebude asi moc valné, ale za dumpingovou cenu (Datsunu GO+ má stát okolo 180 000 Kč) se podobná auta velmi rychle uchytí. Navíc v Indonésii drží segment levných MPV celých 32% trhu.

Mohlo by vás zajímat:  Infiniti Q50 v oficiálních detailech pro Evropu

Kromě délky 4,4 m má Mobilio na šířku 1,68 m a na výšku 1,61 m, rozvor náprav má 2,65 m. Aby se kompaktní MPV lépe vyrovnalo s kvalitou indonéských silnic, nabízí světlou výšku 185 mm, která je údajně největší ve třídě. 

Design Mobilia vychází z hatchbacku Brio, což znamená masku chladiče s jednou lamelou a velká přední světla. Profil vozu zaujme díky nejednotné linii oken a vizuálnímu propojení bočních oken se zadním oknem. Koncept jezdí na patnáctipalcových kolech

Mohlo by vás zajímat:  Hyundai představil svůj první ostrý hatchback

O pohon Mobilia se stará zážehový čtyřválec 1.5 i-VTEC o výkonu 118 koní a točivém momentu 144 Nm. V sériové podobě, která na sebe jistě nenechá dlouho čekat, bude motor skombinován buď s pětistupňovým manuálem nebo automatem CVT.

Zdroj: Honda, indianautosblog.com