Honda ukázala v Tokiu sériovou podobu malého SUV

Současné trendy v automobilovém průmyslu velí jasně – vyrábět malá SUV, někdy označovaná i jako městské crossovery. Po letošním boomu v podání evropských výrobců nás čeká v příštím roce další expanze a jedním z nových zástupců bude Vezel, malé SUV od Hondy.

Designově je vidět, že koncept Urban SUV ze začátku letošního roku nebyl pouze designérským cvičením. Vezel od něj přebral ztvárnění zadní části, výrazné blatníky, „schované“ kliky zadních dveří a vlastně i přední část. Tvar karosérie má v případných zájemcích vzbudit pocit, že se podobá kupé.

Mohlo by vás zajímat:  Faceliftovaný VW Tiguan k vidění v Ženevě

Tato představa se přesouvá také do interiéru, který nabídne dostatek prostoru především na předních sedadlech. Co je typické pro dnešní malá SUV, která cílí na mladší klientelu, to je velká obrazovka multimediálního systému. Zvláštní je trojice výdechů ventilace před spolujezdcem.

V Japonsku, kde se Vezel objeví nejdříve, bude k dispozici konvenční zážehový čtyřválec o objemu 1.5 litru s přímým vstřikováním paliva nebo hybridní ústrojí, složené ze stejného motoru a elektromotoru.

Zdroj: Honda