Honda ukončí v Evropě prodej modelu Accord

V roce 1977 se v Evropě poprvé představila Honda střední třídy s dnes již tradičním jménem Accord. Od roku 1992 pak její výroba probíhala v anglickém Swindonu a japonský sedan či alternativně kombi si zejména v devadesátých letech oblíbilo mnoho zákazníků napříč starým kontinentem. Po roce 2000 se výroba přesunula zpět do Japonska a i díky velkým slevám, které v dobách krize nabízely konkurenční značky, zájem zákazníků pomalu opadal. Pomyslného dna pak dosáhl Accord v loňském roce, kdy se na celém kontinentu prodalo jen 3453 kusů osmé generace.

Mohlo by vás zajímat:  Toyota modernizovala model Yaris

To už byl, jak uvedl Leon Brannan, šéf britské divize automobilky, nejspíš poslední hřebíček do rakve trpělivosti Hondy: „Accord už pouze doprodáváme a do segmentu už se nevrátíme.“ Podle něj ztrácí kdysi tradiční model segmentu především ve srovnání s prémiovými modely od BMW, Mercedesu a Audi: „Náklady na soupeření jsou doslova k pláči,“ dodal.

Jakové takové memento si připomeňme, že české zastoupení Hondy zatím model ve své nabídce zachovává jako sedan i jako kombi. Pod kapotou může být benzínový dvoulitr i-VTEC o výkonu 156 koní, 2.4litrový benzínový i-VTEC o výkonu 200 koní nebo diesel 2.2 i-DTEC o výkonu 150 a 180 koní. Kromě nejsilnější dieselu, který je dostupný jen se šestistupňovým manuálem, měžete ke všem motorům dostat za příplatek i pětistupňový automat. V nabídce jsou výbavové stupně S, Comfort, Elegance, Lifestyle, Executive a Type-S, základní cena za sedan je 604 900 korun. Kombi Tourer startuje na 634 900 korunách

Mohlo by vás zajímat:  Čínský vlastník technologií Saabu představil sportovní sedan na jeho základech

Zdroj: autonews.com, Honda