Honda vám za šest let prodá auto jen na elektřinu

Viceprezident japonské automobilky Honda se nechal slyšet, že pohled na auto je v dnešní době výrazně odlišný od jeho vnímání v minulosti. Lidé si uvědomují problémy životního prostředí a čistší mobilita je tak budoucností. Smělý plán má umožnit posun v technologickém vývoji, který se v oblasti elektrifikace automobilů rok od roku zrychluje. Honda za šest let prý bude mít v Evropě v nabídce už jen:

  • čistý elektromobil
  • hybrid

Koncept pro budoucnost

Autosalon v Ženevě odhalil veřejnosti koncept s názvem e Prototype. Ten má být základem pro první čistě elektrickou Hondu na evropském trhu. Automobil s dojezdem přesahujícím 200 km má disponovat rychlým nabíjením, kdy 80 % kapacity akumulátorů budete schopni dobít již za půl hodiny. Ačkoliv má být vůz určen do městských ulic, tak poněkud překvapivě se prý dočkáme pohonu zadní nápravy a sportovních jízdních vlastností.

Nové vozidlo zřejmě vzbudilo velký ohlas, protože Honda přes své webové stránky eviduje již 15 000 potenciálních zájemců. Možnost oficiální rezervace však bude dostupná až z kraje léta 2019 ve vybraných evropských zemích, kde se asi teprve ukáže skutečný tržní potenciál vozu.

Inovace a zase inovace

Díky partnerství se společnostmi Moixa a Ubitricity, vyvíjejících technologie pro agregaci zdrojů, resp. technologie pro dobíjení, se vývoj elektromobilů v automobilce Honda v poslední době významně urychlil. Důkazem je třeba aktuální Honda CR-V, plnotučný hybrid využívající dva elektromotory.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora