Hynek: Po vyzvednutí auta ze servisu jsem pod sedadlem našel něco, čeho jsem se štítil dotknout holou rukou

Nikdy jsem si nedělal iluze o tom, že by se v servisech k autům chovali nějak dobře. Ale poslední zážitek mě znechutil natolik, že začínám váhat, jestli nebudu po celý čas opravy raději přítomný. Jedině tak uvidím, co se s mým autem doopravdy děje. Nejenom z důvodu, zda dostávám skutečně díly, za které platím, ale zda se náhodou s mým vozem neděje něco navíc.

Luxusní auta lákají

Čas od času musí dát do servisu auto každý. Ať už kvůli poruše, nebo servisní prohlídce. Vím moc dobře, že luxusní auto je pro mnoho mechaniků něco výjimečného. A tak si v něm někteří dokonce udělají selfie, a jiní výrazně prodlouží zkušební jízdu, aby zkusili, jaké auto je. Nezazlívám jim to, já být mladý, udělám to samé. Ale vše by přece jenom mělo mít mé meze. Nejsem bezplatná půjčovna a auto má sloužit právě mě, ne nějakému fanouškovi aut z dílny.

Po vyzvednutí mě zaujal jenom tachometr

Když mi ze servisu volali, že je moje auto hotové, ihned jsem si ho zamířil vyzvednout. Jediné, co mě po usednutí znepokojilo, byl stav tachometru. Bylo na něm o několik desítek kilometrů více, než když jsem ho v servisu opouštěl. Chápal jsem však, že se mechanici chtěli při zkušební jízdě projet, a tak jsem to neřešil. Možná jsem ale měl, protože by se objevilo to, na co jsem narazil až druhý den doma.

Mohlo by vás zajímat:  Mirek: Půjčil jsem si kamarádovo auto. I když jsem s ním nic neudělal, chtěl po mě desetitisíce za údajné škody
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nečekané překvapení pod sedačkou

Až druhý den jsem zjistil, že to patrně nebyla delší zkušební jízda, ale někdo jel s mým luxusním autem na rande. Jak jsem to poznal? Stačilo se podívat pod sedačku, kde bylo něco, co mě naprosto šokovalo. Válel se zde použitý prezervativ, který zde v zápalu vášně milenecká dvojice patrně zapomněla. V tu chvíli jsem měl jasno a začal radikálně jednat.

Následoval celkem nevybíravý telefon se servisem. Ten obratem poslal odtah, jelikož jsem odmítl do auta nasednout. Nutno dodat, že servis se ke všemu postavil čelem. Auto si odvedl, nechal důkladně vyčistit a vydezinfikovat, a následně mi ho vrátil zpět. Za toto řešení jsem byl rád, ale už nyní se hrozím toho, že budu muset svůj vůz zase někde pár dní nechat.

Zdroj: Článek byl zpracován na základě příběhu našeho čtenáře
Máte příběh, který by mohl zajímat i ostatní? Napište nám a podělte se s ním. Zpracujeme ho a publikujeme na našem magazínu. Byla by škoda, nechat si ho jen pro sebe.