Hyundai HB20X – malý crossover pro Brazílii!

Na právě probíhajícím brazilském autosalonuSao Paulu se ukázal nedávno odhalený Hyundai HB20. Ovšem to nebyl jediný model na stánku korejské automobilky, překvapením se stal také model HB20X, což je malý crossover odvozený od prvního jmenovaného vozu. Bohužel oba vozy jsou určené pouze pro brazilský trh. To poznáte podle označení HB, neboli Hyundai Brazílie.

Crossover HB20X vychází designem z klasického hatchbacku, ale má přepracovaný přední nárazník i šestibodovou masku (známá především ze SUV korejské značky). Dále na vozu objevíme nové mlhovky a černo-chromové rámečky okolo světlometů. K nepřehlédnutí jsou i plastové „chrániče“ kolem podběhů kol a prahů, lišty na zadním nárazníku, stříbrné kryty zpětných zrcátek, 15palcová tmavě šedá litá kola a zvětšená světlá výška. Na střeše jsou k vidění také stříbrné nosiče.

Mohlo by vás zajímat:  Seat Leon Cupra v terénní verzi

V interiéru objevíme sportovní pedály, chromované kliky uvnitř i zvenku a dvojité modré prošívání pro volant i sedadla. Pod kapotou HB20X nalezneme jedinou pohonnou jednotku a to 1.6-litrový čtyřválec o výkonu 128 koní. Síla bude přenášena na přední kola pomocí manuální nebo automatické převodovky. Hyundai také uvedl, že v prvním čtvrtletí roku 2013 by se měl ještě k hatchbacku HB20 a crossoveru HB20X přidat sedan.