Hyundai i10 přináší v nové generaci velmi výraznou změnu designu

Automobilka Hyundai odhalila ve Frankfurtu na IAA 2019 nový model Hyundai i10. Vůz dostal svěží nádech a hojnost v podobě moderních technologií. Jde o třetí generaci tohoto vozu, která potvrzuje to, že Hyundai se ústupu malých automobilů rozhodně nebojí.

Dynamický design působí svěže

Jako první stojí jistě za pozornost design vozu, který tentokrát působí velmi svěže, a navíc získal na dynamice. Oproti předchozím generacím si designéři pohráli s proporcemi vozu a zdůraznili tak kontrast mezi jemnými a ostře řezanými linkami. Dynamiku vozu podtrhují nová šestnácti palcová kola v podbězích. Dynamičnost je zde charakteristická také díky kulatým LED světlometům na denní svícení, a velmi výrazným prvkem zadní části vozu se staly vertikální světla v zadním nárazníku.

Interiér ohromí spousto místa

Podíváme-li se do interiéru, ohromí nás prostornost a maximální možná využitelnost. Najdeme zde nové:

  • oválné výdechy ventilace pod obrazovkou infotainmentu
  • dekorační panel s motivem 3D plástve, umístěný před spolujezdcem

Do prostoru se vlezou čtyři až pět lidí, a kufr se může pochlubit objemem 252 litrů, čímž se řadí na vrchní příčky. V oblasti konektivity je zde hromada využití. Například podpora Apple Car Play, Android Auto, Connected Car, nebo aplikace Bluelink. Vůz klade velký na bezpečnost, díky čemuž má bohatý balíček aktivních bezpečnostních systémů a asistentů, který dostal název Hyundai SmartSense.

Vůz je aktuálně dostupný ve dvou motorových verzích. 1.0 litrový tříválec MPi s výkonem 67 koní, nebo 1.2 litrový čtyřválec MPi o výkonu 84 koní. Oba motory jsou dostupné s pětistupňovou manuální i automatizovanou převodovkou.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora