Hyundai již plánuje novou generaci svých luxusních modelů

Hyundai ještě není ve třídě luxusních aut tak etablovaný jako například BMW, Lexus nebo Audi. Přesto si na své konkurenty troufá a pro další generaci sedanu Genesis chystá i pořádně odvážný design. 

Předzvěstí tohoto automobilu je koncept Hyundai HCD-14 s malým přídavkem Genesis Concept. Odvážnější design přesněji spočívá ve velké, mohutné a chromované masce chladiče, bezklikových dveří, výrazném profilu karoserie nebo „čistě“ tvarované zadní části. Zajímavou věcí, kterou ale v sérii neuvidíme, jsou proti sobě se otevírající dveře. Prvkem, který naopak jistě uvidíme, je karoserie typu čtyřdveřového kupé. 

Interier je oproti zevnějšku skoro jako z tajemné mimozemské lodi. Zcela chybí středový panel, naopak kůži a dřevem vývojový tým rozhodně nešetřil. Nejzajímavější je ale technologie, která dokáže díky pohybu očí či gestikulaci zaznamenat, co vlastně potřebujete a chcete v nejbližší chvíli udělat. Proto ta absence středové konzole. 

Pod kapotou se nachází osmiválec 5.0 řady Tau s přímým vstřikováním a variabilním časováním ventilů D-CVVT. Výkon zůstal zatajen, za to se však Hyundai nezapomněl pochlubit 8-mi stupňovým automatem s pádly pod volantem, který posílá výkon na zadní kola