Hyundai již testuje svůj nový hot-hatch. Jaký bude?

Tímto autem je Hyundai i30N, který se od ostatních bude lišit svým pohonem všech čtyř kol. Proto je tento hot-hatch schopný konkurovat i takovým soupeřům, jako jsou značky Mercedes či BMW. Hyundai i30N je snad začátkem nové „enkové“ řady, kterou může spojovat právě pohon všech kol.

„enková“ řada

Začátkem řady N byl právě hatchback i30, který byl představen taktéž jako Fastback. Má se jednat o sportovní provedení vozů, kterým se značka Hyundai začíná nově věnovat. A začíná právě i 30. Další modely by měly co nevidět následovat. O tom, že bude i30 přidán pohon všech čtyř kol se mluvilo již dříve, avšak až dosud nebyla tato informace potvrzena.

Pohon všech kol

PR manažer automobilky Hyudai Guido Schenken potvrdil, že skutečně došlo k tomu, že i30 byla obohacena o pohon všech kol. Taktéž potvrdil, že je tato verze automobilu již testována. Při zavádění pohonu všech čtyř kol se automobilka mohla inspirovat podobnou technikou, jako má crossover Kona, který již čtyřkolku má. Navíc Kona i i30 sdílejí stejnou platformu, kompatibilní je také zadní zavěšení.

Dvouspojková převodovka

Pohon čtyř kol se váže taktéž k dvouspojkové převodovce, která dosud není v nabídce. Nicméně lidé její zavedení očekávají. A pokud by došlo k dvouspojkové převodovce, mohlo by dojít i k instalaci silnějšího motoru – klidně i přes 300 koní.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora