Hyundai modernizoval kompakt Solaris

Solaris je pro Hyundai v Rusku něco jako zlatý důl. Jen za minulý rok se na tamním trhu prodalo 113 991 kusů tohoto kompaktního modelu. Ten po čtyřech letech obdržel facelift, který ho opticky přiblížil větším sourozencům.

Hlavní změnou je kompletně nová přední část s jinými světlomety, maskou chladiče se dvěma příčnými lamelami a nárazníkem s integrovanými LED diodami pro denní svícení. Solaris se tímto více přiblížil větším sourozencům Sonata nebo Grandeur. V zadní části čekají nová LED diodvá světla spolu s přepracovaným nárazníkem. Všechny výbavové stupně od nynějška disponují lakovanými nárazníky, kryty zrcátek a kliky dveří však v nejnižších výbavách zůstanou nelakované.

Interiér se po designové stránce dočkal jiných ovladačů automatické klimatizace a audio systému, zadní sedadla mohou být na přání vyhřívaná. Zkvalitněno bylo čalounění celého interiéru. Pod kapotou i nadále najdeme zážehovou čtrnáctistovku o výkonu 107 koní nebo zážehovou šestnáctistovku o výkonu 126 koní, která je však dostupná pouze pro vyšší výbavové stupně. Novinkou je šestistupňová automatická převodovka, exkluzivně dostupná pouze pro silnější motor, nabízená po boku manuálního pětikvaltu.

Výroba bude probíhat v továrně firmy v Petrohradu, základní cena byla stanovena na 473 900 rublů (cca 277 000 Kč).

Zdroj: es.autoblog.com