Hyundai modernizoval svou vlajkovou loď

Hyundai se rozhodl malinko omladit a tím tak pomoct své vlajkové lodi s krkolomným názvem Equus. Pokud si však na tento „korejský Mercedes“ děláte zálusk, smutněte. Facelift bude zatím v prodeji jen v Koreji.

A čím se vůbec Equus modelového roku 2013 liší od modelového roku 2012?  Především zmizely mírně laciné chromované části na předním i zadním nárazníku. Equus tak vypadá daleko důstojněji. Dále se měnila grafika zadních světel, která jsou složena z diod LED a tvar zpětných zrcátek. Na výběr jsou také nové designy kol. 

Více změn se událo uvnitř automobilu. Upravena byla kompletní středový panel, který vypadá daleko kvalitněji než u původního modelu. Nové je hlavně umístění tlačítek a výdechů ventilace. Změnami prošly také decentní hodiny a volant s novými ovladači. Kromě toho najdete uvnitř nově třeba Head-Up Display nebo systém varování před objekty v mrtvém úhlu.

Pod kapotou budou pravděpodobně pokračovat dosavadní jednotky – šestiválec 3.8 o výkonu 290 koní, osmiválec 4.6 o výkonu 366 koní a vrcholný osmiválec 5.0 o výkonu 400 koní. O dovozu modernizované verze do USA zatím nebylo rozhodnuto. 

Mohlo by vás zajímat:  Projeli jsme dvacet let starý Hyundai Scoupe GT

Zdroj: carscoop.blogspot.com