Hyundai Palisade – hit stvořený pro Ameriku

Koncem loňského roku se v Los Angeles předvedla automobilka Hyundai s modelem, který se chlubí největšími rozměry v rámci flotily. Dlouho očekáváné SUV má po všech směrech uspokojit megalomanské choutky Američanů, kteří si v přerostlých vozech libují. Palisade je láká až na osm míst při délce pět metrů.

Ve všech směrech podle gusta

Palisade se v americké konkurenci klasických bouráků zřejmě neztratí. Jeho rivalové ze stájí GM, či Cadillac mohou skřípat zuby. Masivní karoserie, hodně chromového lesku, výrazná maska, všeho „hodně“, to jsou jen základní charakteristiky, které nový Palisade posouvají do zorného pole americké motoristické veřejnosti. Velkorysostí překypuje i vevnitř a také ve výbavě. Nechybí mu nic, po čem by se smlsaní amerikáni mohli shánět. Automobilka ho také řadí do prémiové třídy a označuje za svoji vlajkovou loď. Nechybí prvotřídní kvalita a materiály v interiéru, plně sklopné kožené sedačky ve všech třech řadách, ovládané elektricky, samozřejmě. Nechybí USB porty pro chytrá zařízení, více než 10 paĺcový středový dotykový display a ještě o dva palce větší digitální přístrojový panel. Konektivita pro Android i Apple je součástí. Z bezpečnostních prvků nechybí snad žádný včetně kontroly mrtvých úhlů a kamer. Navzdory svým obřím rozměrům je karoserie postavena tak, aby měla nízký odpor vzduchu.

Nabito i pod kapotou

Je zřejmé, že tohoto „drobečka“ nerozpohybuje jen tak něco. A protože je určený pro Ameriku, může se výrobce rozšoupnout a dopřát motorizaci, která zajistí opravdový zážitek z jízdy. 3,8 litrový šestiválec dirigovaný 8 stupňovým automatem poskytne maximální výkon 295 koní při 6000 ot/min a maximální kroutící moment 355 Nm při 5000 ot/min. Samozřejmě, s pohonem všech kol. Vzhledem ke svým parametrům je dost nepravděpodobné, že se Palisade objeví i v Evropě, ačkoliv není pochyb, že by zde našel své zákazníky. Možná jednou, v hybridní verzi.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora