Hyundai plánuje nový typ airbagu. Bude na silnicích bezpečněji?

V současné době je čím dál tím větší důraz kladen na komfortnost, výbavu i emise u nově vyráběných vozidel. To samé ale platí i o bezpečnosti. Na silnicích jezdí čím dál více aut, nehody bývají často tragické, proto lidé kladou větší důraz i na bezpečnostní prvky ve vozidle.

O co jde?

Automobilka Hyundai vyvíjí nový tzv. multikolizní airbag, který by měl zajistit větší bezpečnost pasažérů na cestách. Ze statistik, které byly prováděny v Americe, totiž vyplynulo, že v 30 % nehodách na silnicích dochází k tzv. sekundárnímu nárazu. V této chvíli ale jsou všechny airbagy vystřelené a při sekundárním nárazu osazenstvo vozidla již neochrání.

Systém multikolizních airbagů

Jde o to, že při primární autonehodě se často auto například vychýlí ze své dráhy a může dojít k již zmíněnému sekundárnímu nárazu. Takových případů může být více, může jít například o náraz do středových nebo bočních svodidel. Automobilka se snaží o ještě více zdokonalené airbagy, které by po prvním nárazu detekovali pasažéra, v jaké pozici se nachází tak, aby při sekundárním nárazu mohli cestující ještě více ochránit.

Automobilka Hyundai neuvedla, kdy se ve vozidlech nových multikolizních airbagů dočkáme, nicméně zmínila, že by se mělo jednat o vozidla značek Hyundai a Kia.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  AMG a Aston Martin budou spolupracovat na motorech