Hyundai představil novou i10

Nová generace městského Hyundaie i10 je pro automobilku možná důležitějším modelem, než se na první pohled zdá. Po příchodu New Small Family koncernu Volkswagen totiž tato auta ovládla žebříčky prodejů a nová i10 jim chce tažení samozřejmě překazit. 

A jak Hyundai tvrdí, má na to ty nejlepší předpoklady. Novinka především narostla – do délky o 80 mm, do šířky o 65 mm a rozvor náprav je delší o 5 mm. Pouze výška se změnšila o 50 mm. Zavazadlový prostor pojme nyní o 10% nákladu více a s 252 litry se usadí na špičce třídy. Ne nadarmo tedy Hyundai tvrdí, že jde o nejprostornější auto ve třídě

Design se drží zajetých kolejí Hyundai. Nechybí šestiúhelníkový nasávací otvor v předním nárazníku, LEDky pro denní svícení nebo stoupající linka bočních oken. Pod kapotou se objeví dvojice motorů – tříválec 1.0 a čtyřválec 1.25. Kromě velikosti se zlepší i standardní výbava – v základu některých verzí by se měla objevit klimatizace, hlavové airbagy, tempomat nebo stabilizace. Výroba bude probíhat v tureckém Izmitu. 

Mohlo by vás zajímat:  Nový designer, nová Fabia? Nechme se překvapit

Tím ale nabídka nové i10 nekončí. Hyundai totiž bude mít v nabídce také většího sourozence, označovaného jako Grand i10. Ten je o 100 mm delší než klasická i10 a pod kapotou nabídne dokonce tříválcový diesel 1.1, který doplní zážehový čtyřválec 1.2 z řady Kappa. Má to ale jeden háček, v Evropě model Grand nekoupíte, protože je primárně určen pro indický trh, kde má Hyundai silnou pozici. 

V Indii bude Grand i10 posazena mezi stávající i10 a větší i20. Oproti evropské verzi také chybí například LED diody pro denní svícení v předním nárazníku. I skladba výbavy bude jiná – v Indii bude k dispozici klimatizace pro zadní cestující, rádio s pamětí 1GB, zadní parkovací senzory nebo elektrická zrcátka. 

Zdroj: Hyundai