Hyundai představuje novou Sonatu, k vidění bude poprvé v dubnu v New Yorku

Již brzy – v dubnu 2019 – můžeme očekávat výstavní premiéru nového modelu Sonata od Hyundai. Představí se na autosalonu v New Yorku, kde firma zajisté sdělí více informací. Již nyní se však na Sonatu můžeme na fotografiích podívat. Jedná se o čtyřdveřové kupé, které zaujme interiérem i svou elegantní siluetou se skrytými světly na přídi.

Design, který zaujme

Technické parametry zatím nejsou známy a překvapení, co se ukrývá vůz pod kapotou, bude nejspíše odhaleno až v dubnu. Automobilka se však již pochlubila s fotkami a sdělila, že čtyřdveřovým kupé bude nižší, širší a delší, než tomu bylo zvykem u předchozích modelů. Nejzajímavějším designovým prvkem jsou jednoznačně světla v podobě linky vedoucí od světlometů k zrcátkům. Ty částečně svítí a po zhasnutí dle tiskové zprávy Hyundai připomínají prostý chromový pruh. Interiér je pak nápadně inspirovaný letadly:

  • Palubní deska tvarově odkazuje k radarově neodhalitelným letadlům typu „stealth“
  • Samotný volant také připomíná letadlovou řadicí páku

Nový koncept pro americký trh

Inspirací pro novou Sonatu byl koncept Hyundai Le Fil Rouge, který byl odhalen minulý rok v Ženevě. Podle zástupce pro českou stranu automobilky Jana Pohorského však Sonata ukazuje blíže než vzorový Le Fil Rouge, jaký design můžeme v budoucnu očekávat u evropských modelů. Bohužel sama Sonata s výstavní premiérou v New Yorku jasně naznačuje, pro jaký trh je určena a v České republice nejspíše k prodeji nebude.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora