Hyundai Veloster Turbo pro Velkou Británii

S extravagantním kupé-hatchbackem jménem Veloster jsem se svezl loni v létě a musím uznat, že na mě udělal docela dojem. Slovo “docela“ však znamená, že má pár dílčích prvků, se kterými jsem nebyl příliš spokojen. Ten hlavní, kterým byl bezesporu málo výkonný (leč úsporný) motor, si nyní mohu s klidným svědomím umazat. Britská divize korejské automobilky totiž ohlásila příchod přeplňované verze čtyřdveřového Hyundai na tamní trh. Start prodeje v Česku je tak již jen otázkou času. 

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes přichází s upravenou třídou A

Oficiální prodej ve Velké Británii začne 24. října tohoto roku. Tamní importér stanovil základní cenu na neuvěřitelných 21 995 liber (687 000 Kč). Pod kapotou najdeme šestnáctistovku T-GDI s dvoukomorovým turbodmychadlem, maximálním výkonem 137 kW a točivým momentem 265 Nm. Motor je standardně spojen s manuální šestistupňovou převodovkou. Zrychlení z 0-100 km/h za 8,4 vteřiny není nic oslnivého, na druhou stranu se Britové dočkají spotřeby okolo 7 litrů benzínu na 100 kilometrů.

Hyundai Veloster Turbo vyjede stejně jako ve své atmosférické verzi na 18“ litých kolech s vloženými proužky barvy karoserie. Dle všeho budou moci klienti ve Velké Británii vybírat ze tří odstínů laku (Phantom Black, White Crystal a Matt Grey). V interiéru budou již ve standardu dodávány kožené sedačky s elektrickým ovládáním, 7“ dotykový displej multimediálního centra a tradičně výborná audiosoustava Infinity s osmi reproduktory. 

Mohlo by vás zajímat:  Nová verze Vision iV – Škoda představuje svou novinku v Šanghaji

Zda je v přepočtu skoro 700 000 korun za Hyundai Veloster Turbo adekvátní cena, je na posouzení jednotlivce. Osobně si však myslím, že bude muset český dovozce s příchodem vozu na náš trh citelně slevit.