Hyundai zveřejnil novinky o voze Ioniq. V čem má být unikátní?

Už v lednu 2019 automobilka Hyundai vypustila některé informace o svém novém modelu Ioniq. V současné době už máme k dispozici mnohem podrobnější informace a také mnohem kvalitnější fotky. Proto je načase trochu si o tomto vozu pohovořit a seznámit se s jeho základními parametry – i zajímavými detaily.

Alternativní paliva

Také automobilka Hyudai přichází na trh s druhy alternativních paliv. Vybírat si můžete z následujících druhů elektrifikace:

  • čistý elektromobil,
  • plug-in hybrid s dobíjením ze sítě,
  • full-hybrid.

Facelift vozu

Novinkou je taktéž facelift tohoto protáhlého hatchbacku. Hyundai Ioniq má oproti předchozí verzi odlišná světla a nárazníky. Všechny tři verze alternativních paliv od sebe můžete rozeznat prostřednictvím masky chladiče. Také palubní deska je celá jako nová – infotainment je více konektivní a nabízí větší 10,2 palců veliký displej. Také navigace prošla vylepšeními.

Co se změnilo pod kapotou?

Důležité je zaměřit se na kapacitu baterie. Oproti původní verzi, která měla baterii s kapacitou 28 kWh, si nová verze polepšila – kapacita baterie je nyní 38,3 kWh. Vůz tak ujede na jedno nabití až 294 kilometrů – a jeho dobíjení je nyní rychlejší – ze 100 kW nabíječky se na 80 % dobije za 54 minut. Výkon motoru je stejný. Plug-in hybrid umožňuje dojezd 52 kilometrů s čistě elektrickým pohonem.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora