I Kia chce v Ženevě představit elektromobil. O jméně zatím mlží

Do Ženevy míří prozatím bezejmenný koncept elektromobilu od automobilky Kia. Slibuje zajímavé výkony a minimálně první obrázky naznačují, že neméně zajímavý bude i design.

Auto, které vás chytne za srdce

Kia plánuje v Ženevě představit crossover XCeed, ale až nyní se dozvídáme, že to nebude jediná premiéra. Na trh bude uveden i elektromobil, jehož design má podle tiskové zprávy doslova „rozbušit srdce rychleji“. Zatím jediná zveřejněná fotografie skutečně představuje poměrně netradiční přední pohled se světelný podpise přídě, který připomíná „psí kost“. Kromě toho je také vidět změna loga, což může značit designovou proměnu i u všech dalších vozů.

Automobilka slibuje, že by tento vůz měl být odpovědí na obavy zákazníků ohledně dojezdové vzdálenosti, výkonu dobíjecích sítí a jízdní dynamiky. Zároveň však má zaujmout i svým neotřelým designem a jízdními vlastnostmi, které vás rozhodně nenechají chladnými.

  • elektromobil, který má zaujmout širokou klientelu
  • slibuje zlepšení dojezdu i jízdní dynamiky
  • má mít dech beroucí design

Vyplatí se tajnůstkaření?

O zbytku lze zatím pouze spekulovat a konečné odhalení si Kia zřejmě schovává až na samotný ženevský autosalon. Bezpochyby si však takovými odvážnými prohlášeními zajistila pozornost odborníků i široké veřejnosti a my se jen můžeme nechat překvapit, zda se velká očekávání naplní, anebo naopak půjde o zklamání a přefouknutou bublinu.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora