Icona Vulcano – Hybridní supersport s 950k míří do výroby!

Jako by na světě nebylo dost supersportů s šílenými cenovkami, do série míří vůz se jménem Icona Vulcano. Za jeho tvorbou stojí řada zajímavých lidí a tak není překvapením výkon až 950 koní produkovaný hybridní soustavou.

Icona je italská společnost s hlavním sídlem v Šanghaji. V první polovině letošního roku představila dvoumístný supersport s názvem Vulcano. Jeho design má na svědomí Samuel Chuffart, který má zkušenosti z designérských středisek NissanuJaguar-Land Roveru. Výsledkem jeho práce pro Iconu je dravě působící vůz, který spojuje čistě funkční prvky se zajímavými linkami do harmonického celku.

Mohlo by vás zajímat:  Evropská Corvette C7 se ladí na Nürburgringu

Na pohonné soustavě vozu pracoval Claudio Lombardi, jehož životopis obsahuje vedení technického týmu Ferrari, Lancia nebo Aprilia. A to nejen v oblasti silničních strojů, ale také závodních speciálů. Díky tomu můžeme od Icony Vulcano očekávat opravdu hodně!

Základní verzí bude Vulcano H-Turismo V12atmosférickým dvanáctiválcem o objemu 6.0 litru. Ten je spojen s elektromotorem a systémem podobným KERS z Formule 1, které společně pohání zadní kola. Kombinovaný výkon soustavy je až 950 koní, což umožní zrychlení z klidu na 200km/h za méně než 10 sekund a maximální rychlost se odhaduje na 350km/h.

Mohlo by vás zajímat:  Nástupce Ferrari Enzo - Méně maskování, více výkonu

Kromě této verze do silničního provozu bude Icona nabízet i okruhovou variantu Vulcano H-Competizione. Ta dostane twin-turbo V6 o objemu 3.8l a dvojici elektromotorů. Klasický zážehový motor se postará o roztáčení zadních kol, elektromotory dostanou na starost ta přední. Celkový výkon soustavy je 870 koní, zatímco brzdovou soustavu dodá společnost Brembo se svými karbon-keramickými, šestipístkovými modely GT-R.

První zákazník by se svého vozu mohl dočkat v průběhu příštího roku, přičemž Icona čeká na další objednávky. Základní cena vozu se odhaduje v okolí 2.5 milionu liber, což v přepočtu činí zhruba 81 milionů korun.

Mohlo by vás zajímat:  Zenvo odhalilo upravený hypersport ST1

##Vulcano##

Zdroj: gtspirit.com, iconavulcano.com