Infiniti plánuje malý sedmimístný crossover

Japonská automobilka Infiniti, která je luxusní odnoží značky Nissan, má velké plány pro svůj globální růst. Portfolio bude expandovat do všech stran a postupně se tak dočkáme i hatchbacku nižší střední třídy a odvozených variant sedan a crossover. Víme více.

Infiniti v současnosti spolupracuje s německou automobilkou Mercedes-Benz na platformě s kódovým označením JC1 pro vozy s pohonem předních kol. Hotová by měla být v roce 2017 a postaví se na ní nejen Mercedes-Benzy tříd AB, ale také velikostně srovnatelný hatchback od Infiniti, sedansedmimístný crossover. Hatchback pravděpodobně dostane jméno Q30, bude vycházet ze stejnojmenného konceptu (foto v galerii) a mezi hlavní konkurenty bude patřit právě Mercedes-Benz třídy A, BMW řady 1 nebo Audi A3.

Mohlo by vás zajímat:  Nový Mercedes-Benz CLA 45 AMG

Později přijde také odvozená varianta sedan, která se postaví proti Audi A3 s odpovídající karoserií. Dalším kandidátem pro novou platformu bude menší sedmimístný crossover, který zapadne pod současné QX60. Jeho podvozek bude ve své podstatě prodlouženou verzí toho v Mercedes-Benz GLA. Vzhledem k tomu, že menší luxusní vozy a především crossovery jsou extrémně populární, plánované modely jsou tak pro Infiniti svým způsobem sázkou na jistotu.

Zdroj: automobilemag.com