Infiniti představilo koncept nového kupé

Že je Infiniti Q50 velmi schopným konkurentem BMW řady 3 nebo Audi A4 jste se mohli již před časem přesvědčit v našem testu. Více emocí do celé modelové řady překvapivě nevznese sportovní verze Eau Rouge, ale dvoudveřové kupé Q60, jenž se na trh dostane již v příštím roce.

A design rozhodně nebude vzdálený v Detroitu vystavovanému šedému konceptu s 21palcovými koly. Samozřejmě se dá předpokládat, že LED diodová světla asi nebudou základní výbavou a přední nárazník se sportovně tvarovanými přívody vzduchu do sériové produkce ještě trochu zcivilní, základní linky notně inspirované konceptem Q80 Inspiration však zůstanou. A když už byla řeč o Q50 Eau Rouge, s ní má 4690 mm dlouhé, 1865 mm široké a 1370 mm vysoké kupé společné koncovky výfuku a nasávací otvory v předních blatnících.

Mohlo by vás zajímat:  Peugeot odhalil kompaktní čtyřdveřové kupé

Pokud se o karosérii dá říct, že je téměř sériová, platí to dvojnásobně také o interiéru s černobílým koženým čalouněním a ručním prošíváním. Jistou sportovní auru připomínají karbonové dekory ve dveřích a anatomická sedadla vpředu i vzadu (uspořádání 2+2). Středovému panelu dominuje nový multimediální systém Infiniti InTuition, spolupracující se systémem Intelligent Keys. Jeho fígl spočívá v tom, že podle klíče pozná řidiče automobilu a na míru mu přizpůsobí polohu sedadla, volantu a nastaví i klimatizaci. 

Pod kapotou je třílitrový zážehový šestiválec s přímým vstřikováním a dvojitým přeplňováním, který se ve spojení s dvojicí elektromotorů objevil již v limuzíně Q80. Jedná se o prvního člena nově vyvinuté rodiny motorů Infiniti, jenž se během dvou let začne v modelech japonské automobilky objevovat pravidelně. V Q60 spolupracuje například se systémem Direct Adaptive Steering, umožňující ovládání natočení každého kola. 

Mohlo by vás zajímat:  Honda uvede v Pekingu dva nové modely

Zdroj: Infiniti