Infiniti Q50 Eau Rouge – Koncept inspirovaný F1

Luxusní odnož Nissanu, automobilka Infiniti, se snaží prodrat mezi respektované prémiové výrobce. Většina z nich nabízí alespoň několik sportovních variant svých modelů a tak se jeden takový připravuje i v Japonsku. Představí se již příští rok ve formě konceptu.

V roce 2011 začalo Infiniti oficiálně spolupracovat se stájí Red Bull seriálu Formule 1 a letos na jaře byl na post Director of Performance japonské značky dosazen Sebastian Vettel, několikanásobný mistr F1. Byl nám slibován silný vliv zkušeností z Formule 1 na silniční vozy značky Infiniti, ale zatím jsme se, kromě 150 kusů modelu FX 50S Vettel Edition, ničeho pořádného nedočkali. Připravovaný koncept Q50 Eau Rouge naznačuje blížící se změnu.

Oficiální tisková zpráva od Infiniti je velice stručná a vysvětluje spíše původ jména konceptu a jeho design, než technické změny. Název Eau Rauge je jméno zatáčky na okruhu Spa-Franchorchamps v Belgii, který údajně vyžaduje výjimečnou sílu, odvahu a zápal. Design konceptu je pak inspirován právě Formulí 1 a na jediném uvolněném snímku (v galerii) můžeme vidět značně přepracovaný přední nárazník, upravenou kapotu a karbonové kryty vnějších zpětných zrcátek. Podobné změny se pak dají očekávat i na bocích a zadní části vozidla.

O technických parametrech Q50 Eau Rouge tisková zpráva mlčí, ale britský Auto Express očekává, že by se pod kapotou mohl objevit twin-turbo 3.7 V6 o výkonu kolem 500 koní. Magazín nevylučuje ani nasazení 5.0 V8 nebo hybridního ústrojí. Předpokládá se také, že by vůz mohl mít poháněna všechna čtyři kola. Očekávané zrychlení z 0 na 100km/h je něco přes čtyři sekundy a maximální rychlost bude elektronicky omezena na 250km/h.

Koncept Infiniti Q50 Eau Rouge se představí 13. ledna 2014 na autosalonu v Detroitu, ale nemá zatím oficiálně jasně danou budoucnost. My bychom se však velmi divili, kdyby z něj nevzešla ostrá verze sériového Q50, která by se postavila vozům jako BMW M3, Mercedes-Benz C63 AMG nebo chystanému Cadillac ATS-V.  

Mohlo by vás zajímat:  Lada 2101 na prodej

Zdroj: Infiniti, autoexpress.co.uk

Komentáře