Infiniti QX70 – Příští FX nabídne více místa

Model FX automobilky Infiniti, který podle nového systému dostal jméno QX70, je bezpochyby velmi pohledným automobilem. To si ale vybralo daň v podobě omezeného prostoru pro pasažéry. To by měla nová generace změnit.

Jak jsme zjistili i my v redakčním testu Infiniti FX30d GT Premium, tento stylový crossover japonské značky nabízí po vzhledové, výbavové a jízdní stránce opravdu hodně. Největší jeho slabinou je však ve srovnání s konkurencí méně prostorný interiér. To chce výrobce s novou generací změnit.

Shiro Nakamura, globální šéf designu společnosti Nissan Motor Co., pod kterou Infiniti spadá, se k věci vyjádřil takto: „Model FX je ikonou v nabídce Infiniti, která exceluje v oblasti exteriéru a jeho designu. Ale abych byl upřímný, jeho prodeje nejsou tak dobré, jak bychom si přáli. Myslím, že jsme se příliš zaměřili na vzhled současného FX, díky čemuž vůz působí vyváženě. Ale pokud ho srovnáte s konkurencí, jako je třeba Porsche Cayenne, ztrácí v oblasti interiérového prostoru. Není to slabina vozu, ale vidíme tu místo pro zlepšení. Výzvou pro nás bude zachovat výjimečný vzhled a zároveň nabídnout více místa pro pasažéry.

Nová generace modelu QX70 by se podle odhadů měla představit koncem roku 2015, případně začátkem roku 2016. Infiniti doufá, že více prostoru v interiéru pomůže zvýšit prodeje modelu.

Zdroj: Automotive News