Infiniti v Česku neprodává už čtvrtým rokem a nyní opouští celou západní Evropu

Někdy je obtížné si přiznat, že snaha nikam nevede, zvláště pokud jste sledovanou automobilkou. Značka Infinity však chytře po zhodnocení svého prodeje, který byl značně pod očekávání, opustila před čtyřmi lety český trh. Nyní se kvůli nižšímu úspěch stahuje i ze zbytku západní a střední Evropy a ukončuje zde výrobu svých dvou modelů.

Automobily určené pro USA

Značka Infiniti je projektem automobilky Nissan, který tuto řadu vozu vytvořil speciálně pro trh v USA jako odpověď na Lexus od konkurenční Toyoty. Až následně přišel nápad na distribuci Infiniti i do zbytku světa. O americké auto však nebyl takový zájem, s jakým se počítalo a tak se nyní postupně začíná stahovat z prodeje.

  • Firma byla založena roku 1989
  • V roce 2008 expandovala do Evropy
  • Od začátku slabý prodej v ČR byl ukončen roku 2016
  • Celoevropský prodej je naplánován na rok 2020

Končí dva „evropské“ modely

Kromě aktuálního opuštění Německa, Francie a Velké Británie, kde v Infiniti dlouho věřili, že se tržby zlepší, odchází spolu s evropským prodejem i dva modely; jedná se o Q30 a QX30, které byly založeny na spolupráci s automobilkou Mercedes-Benz. Tento krok však pomůže značce, která má jinak ve východní Evropě, v Asii a za mořem úspěch, zvyšuje své prodeje a aktuálně pracuje na elektrifikaci všech svých klasických dieselových modelů.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora