Irská policie zabavila zločincům skoro dvě stě aut. Převážet je musely kamiony

Že policie zabaví zločinci auto, není až tak výjimečné. Ale aby jich bylo skoro 200, to už je poměrně velký unikát. A právě k něčemu takovému aktuálně došlo. Policií byla vypátrána skupina lidí, která se kromě jiného zaměřovala na praní špinavých peněz. K tomu se pochopitelně vázal jejich nemalý majetek, ve kterém nechyběla řada unikátních auta. Ta následně skončila v rukou policie.

Skoro 200 luxusních automobilů

Zátah na zločince to byl úspěšný. Nejenom proto, že se podařilo zatknout konkrétní osoby, ale také proto, že se podařilo obstavit jim účty, získat hotovost, a hlavně zkonfiskovat skoro dvě stě luxusních aut. Konkrétně se jednalo o 175 automobilů, a jak je vidět na fotografiích, žádné z aut rozhodně není nijak levné. Jelikož však souvisí právě s trestnou činností skupiny, došlo k jejich zabavení.

Zdroj obrázku: Criminal Assets Bureau ( CAB )

Zátah ve dvou zemích

Policie hodnotí zátah jako úspěšný. A fanoušek aut jenom zírá, co vše měli zločinci k dispozici. Na ně se zaměřila policii z Irska, konkrétně tamní Criminal Assets Bureau. Ve spolupráci s Brity se tak podařilo zabavit 85 automobilů přímo v samotném Irsku a dále 90 automobilů ve Velké Británii. A k tomu samozřejmě i peníze, a to 21 000 euro v hotovosti a dále více než 200 000 euro na bankovních účtech.

Mohlo by vás zajímat:  Kahn Flying Huntsman - Defender, co má o dvě kolečka víc
Zdroj obrázku: Criminal Assets Bureau ( CAB )

Velká logistická operace

Když se zabaví pár aut, není jejich převoz nic složitého. Když se ale jedná o desítky aut, už je to celkem náročná logistická akce, na kterou musely být povolány kamiony určené pro převoz aut. Na ty se jednotlivé luxusní modely naskládaly a následně byly převezeny na policejní parkoviště. A co s nimi bude? Ke zločincům se rozhodně už nevrátí. Ostatně ti je již s největší pravděpodobností nebudou potřebovat, jelikož pokud má policie dostatek důkazů, tak si posedí pěkných pár let v chládku. A až vyjdou, patrně už by neměli zájem jezdit ve voze, o který se roky nikdo nestaral.

Zdroj obrázku: Criminal Assets Bureau ( CAB )
Zdroj: Autorský text

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora