Italdesign GEA Concept – Luxus po italsku

Pro letošní Ženevský autosalon si designérské studio Italdesign, které patří pod koncern Volkswagen, přichystalo koncept luxusního vozu GEA. Ten má být předzvěstí budoucích luxusních vozů koncernu.

Sedan je dlouhý 5370 milimetrů, což je o 120 více, než má současný Mercedes-Benz S-Class s prodlouženým rozvorem. Šířka je 1980 milimetrů, výška 1460 milimetrů a rozvor je 3330 milimetrů. Elektromotory o celkovém výkonu 570 kW jsou umístěny přímo na diferenciálech. Díky nim by vůz měl být schopen jet až 250 km/h. Koncept je vyroben z hliníku, karbonumagnésia, takže by váha neměla přesáhnout dvě tuny. Na první pohled zaujmou masivní 26 palců velká kola.

Vnější design připomíná vzdáleně vozy Audi, zejména tekými LED proužky světel, které mění barvu v závislosti na jízdním módu. Vůz nemá B-sloupky a zadní dveře se tak otevírají v protisměru jízdy. V interiéru jsou čtyři individuální sedadla a integrovaný smartphone, kterým lze ovládat všechny funkce vozu. Vůz můžete navíc nastavit do tří režimů – Business, WellnessDream. V prvním z nich má vůz umožnit workoholickému obchodníkovi využívat čas strávený cestou do práce. GEA se tak promění v pohyblivou kancelář. LED panely ve dveřích svítí bíle, ze střechy se vysunou dva devatenáctipalcové průhledné displeje a sedadlo cestujícího vpředu se bude moci otočit o 180°. Režim Wellness je zase vhodný pro dlouhé cesty. Vůz pasažérům umožní protáhnout se a procvičit lehce své svaly díky dvěma hliníkovým madlům a osvětlení se zbarví do zlata. Na displeje se pak promítne tréninkový film od firmy Technogym. Mezi sedadly můžete využít stroj, který vám připraví studený nápoj nebo džus, ve stropním panelu zase najdete kosmetiku nebo přípravky pro aromaterapii. Poslední Dream mode je pak určen pro maximální relaxaci. Interiér je prosvětlen modrou, skla se automaticky ztmaví a na displejích se promítá hvězdná obloha. Ze sedadel ůžete vyjmout podnožky a proměnit zadní sedadla v pohodlné lůžko.

Mohlo by vás zajímat:  Italdesign představil koncept Parcour

Zdroj: Carscoops