Itálie proti turistům: Zákazy dieselů a povinné sedačky s alarmem

Itálie je populární destinací pro letní dovolenou. Pokud už teď plánujete cestu, nezapomeňte na možná rizika, která vás následující dovolenkovou sezonu čekají. Jako by to vypadalo, že Itálie je proti turistickému ruchu. Alespoň co se týče situace, kdy turisté využívají auta. S čím je třeba počítat?

Řím a zákaz dieselových aut

Stejně jako celá řada dalších evropských metropolí, tak ani Řím nechce být pozadu. Mluvíme o snaze snižovat emisní limity tím, že se zakáže vjezd dieselových automobilů jak do užšího, tak i širšího centra vjezd. Zatím není daný limit až tak striktní, jelikož zákaz by se měl týkat jenom vozů které nesplňují normu Euro 3 a nižší. Dá se však očekávat, že do budoucna by podmínky vjezdu měly určitě zpřísnit.

Kdo se rozhodně vše risknout, měl by počítat s nemalou pokutou. Ty jsou ve stovkách eur a aktuální rozmezí pokut, kterými se budou trestat hříšníci kteří by zákon porušili a se kterými je třeba počítat začíná na částce zhruba 170 eur a končí na sumě atakující hranici 700 eur. V případě té nejvyšší hranice už jde o částku, která se může blížit rozpočtu vaší dovolené.

Povinné sedačky s alarmem

Velmi diskutované téma, u kterého mnozí stále nemají jasno v tom, zda se povinné a již platné nařízení vztahuje i na turisty, nebo ne. Odpověď je celkem jednoduchá. Pokud přijedete vlastním vozem a máte v plánu jezdit po Itálii pouze v něm, sedačku s alarmem mít nemusíte. Pokud si však v Itálii vůz půjčíte, už můžete mít problém. Sedačka s alarmem musí být ve všech vozech s italskou registrační značkou. Bez ohledu na to, kdo auto řídí.

I tady se pokuty pohybují poměrně vysoko. Tou nejnižší je sazba 81 eur. Vyšplhat se však může až na částku přesahující 300 euro. I to už je podstatný zásah do rozpočtu. Můžete se samozřejmě setkat s názorem, že jako občan jiného státu v italském voze policistu takzvaně „ukecáte“. Ale budete to riskovat?

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Oldschool dragsters 2