Italská paráda na silnici se jménem Nivola!

Auto 3194107 960 720[1]

Jste milovníky Alfy Romeo? Říká se, že mezi lidmi jsou buď zarytí odpůrci anebo „alfisti“, kteří na ni nedají dopustit. V tomto případě by ale Alfa Romeo mohla nadchnout každého, jde totiž o Alfu Romeo 4C. Tenhle model se vyrábí již 6 let a bylo vyprodukováno jen 1700 kusů. Jde o sporťák, o kterém by stálo za to uvažovat, nemyslíte? Líbila by se vám tahle krasavice? Auto se bude, totiž podobat legendární Stradale 33. Alfa Romeo bude mít stejně, jako Stradale 33:

  • Motor uložený pod zadní nápravou
  • Příznivou hmotnost
  • Drobnější rozměry
Mohlo by vás zajímat:  Mini v limitované edici Ray

Stradale, bylo jedno z nejkrásnějších a nejúžasnějších aut, byť jste je na silnici potkat nemohli a vyrobeno bylo jen 18 kusů. Je to ale legenda, na kterou je radost se podívat a stejně tomu bude i při pohledu na novou Alfu. Těšíte se, až bude reálná?

Nový vzhled ve stylu Stradale 33

Firma Ugur Sahir Design je z Holandska a zabývá se tím, že přetváří auta. Společnost se tak postarala o to, aby Alfa Romeo 4C měla podobný vzhled, jako legendární Stradale 33 z roku 1967. Jméno by měla mít Alfa Romeo Nivola, což je přezdívka Italské závodníka Tazia Nuvolariho, který získal několik titulů v závodech právě s Alfou Romeo. I v té době se Stradale 33, dokázala vyšplhat na neuvěřitelných 260km/h a z nuly za sto se dostala za 5,5 sekund. A to teprve až přijde zmíněná inovace. Líbila by se vám?

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora