Jaguar – budoucnost poodhalena!

Britská automobilka Jaguar ukázala na pařížském autosalonu nový roadster F-Type a nyní čeká jenom na premiéru svého nejostřejšího sedanu XFR-S v Los Angeles. Co bude následovat? Včera byly poodhaleny první detaily budoucnosti značky.

Hlavním překvapením jest to, že Jaguar pracuje prý na nástupci modelu X-Type, který nese kódové označení X760 a očekává se v roce 2015. Nejspíše bude postaven na lehčí platformě PLA a nabídne pohon zadních nebo všech kol. Podle spekulací by se mohl uvést také v karosářské variantě crossover. Ten by se odhalil v roce 2016, ale prozatím to není oficiálně potvrzené.

Pod dalším kódovým označením X260 se schovává zmodernizované XF. To by mělo nabídnout nadále provedení sedan a kombi, ale mluví se i o třetí podobě – nejvíce v úvahu připadá crossover. Příští generace XJ pod označením X360 je naplánovaná na rok 2017 a to ve třech karoseriích. Klasický sedan bude mít méně konzervativní design a přiblíží se tak BMW řady 7 nebo Mercedesu třídy S. Další v pořadí půjde čtyřdveřové kupé ve stylu Mercedesu CLS a vrcholné provedení, o kterém se povídá, že bude „Bentley Continental Flying Spur za poloviční cenu“.

Během následujících let máme očekávat také F-Type ve verzi kupé, výkonného RS a s pohonem všech kol. Nová generace XK dostane silnější motory a tím pádem se čeká větší úspěch než doteď. Ovšem kvůli finančním nedostatkům bude mít stále stejnou platformu, která projde jenom přepracováním. 

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz C63 AMG Performance Studio - Speciální edice pro Japonsko