Jaguar Land Rover se připravuje na elektrifikovanou a propojenou budoucnost díky novému testovacímu zařízení

Rrs 23my Gaydon Emc Release Foto 2

Společnost Jaguar Land Rover otevřela nové zařízení pro testování příští generace vozidel, které se zaměřuje na elektromagnetické rušení. Laboratoř elektromagnetické kompatibility (EMC) v Gaydonu ve Velké Británii zajistí, aby budoucí vozidla splňovala současné i budoucí právní předpisy a kvalitativní normy pro konektivitu a elektroniku. Nový Range Rover Sport uvedený na trh v květnu byl prvním vozem, který prošel na míru připraveným testovacím programem ve vlastním zařízení automobilky.

EMC testuje schopnost elektrických zařízení a systémů správně fungovat v elektromagnetickém prostředí. Pracuje tak, že omezuje neúmyslnou tvorbu, šíření a příjem elektromagnetické energie. Snižuje riziko nežádoucích účinků, kam patří i elektromagnetické rušení. Nová laboratoř pro vozidla Jaguar Land Rover je vybavena dvěma bezodrazovými komorami: elektricky „tichou“ dráhou, která inženýrům umožňuje testovat vozidla při jízdě, a také zařízením pro hodnocení výkonu jednotlivých komponentů, jako jsou baterie nebo elektromotory. Bluetooth, GPS, WiFi, 4G, 5G, adaptivní tempomat, bezdrátové nabíjení a sledování mrtvého úhlu – to vše jsou příklady služeb a funkcí vozidel, které bude centrum z hlediska EMC testovat.

Mohlo by vás zajímat:  Při výběru ojetiny se zaměřte na těchto 5 věcí. Jaké to jsou?
Zdroj obrázku: Tiskové materiály Jaguar Land Rover

„Význam testování našich vozidel z hlediska elektromagnetické kompatibility nelze podceňovat. Otevření tohoto nového testovacího zařízení je pro naši společnost důležitý krok vpřed a bude hrát klíčovou roli při zajišťování kvality, plnění právních předpisů a spokojenosti našich zákazníků,“ okomentoval Peter Phillips, Senior Manager, Electromagnetics and Compliance Jaguar Land Rover.

S průmyslovým pokrokem, který má zvýšit počet vozů s elektrickými pohonnými jednotkami a řadou digitálních a cloudových služeb ve vozidlech, od bezdrátových aktualizací softwaru až po autonomní systémy, je testování elektromagnetické kompatibility klíčové pro zajištění kvality, právních předpisů a spokojenosti zákazníků. Toto nové zařízení odráží závazek společnosti Jaguar Land Rover poskytovat zákazníkům ve vozidlech tu nejmodernější konektivitu, která urychluje elektrifikaci prostřednictvím své strategie Reimagine.

Zdroj: TZ Jaguar Land Rover
Tomáš Dunajčík

O Tomáš Dunajčík

Kontakt na autora: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora