Jaguar se rozhodl výrazně snižovat náklady. Pro svá SUV bude využívat techniku od BMW

Podle dostupných informací, by se měla dosavadní spolupráce automobilového koncernu Jaguar Land Rover s německou automobilkou BMW rozšířit. V současné době automobilky spolupracují vy vývoji elektromobilů, a v budoucnu by se měla spolupráce rozrůst podvozky a motory pro SUV.

Spolupráce automobilek je IN

Chcete-li v dnešní technologické době prorazit a udržet se na předních místech, je důležité neustále pracovat a vyvíjet nové technologie. Občas se hodí i spolupráce se svým konkurentem, který Vám mlže v mnohém pomoci.

Celkově jsou dnes spolupráce mezi jednotlivými automobilkami populární. Jednou takovou je i spolupráce koncernu Jaguar Land Rover a mnichovské automobilky BMW. Jejich dosavadní spolupráce na vývoji nových elektromobilů by se tak měla do budoucna rozšířit o technologie v rámci nových SUV. Jednoduše řečeno, nová SUV od Jaguaru budou mít sdílet techniku s BMW.

Ušetřit náklady a vydělat

Na vývoji elektrických pohonných systémů spolupracují automobilky už nějakou dobu. Nedávno se ovšem na povrch dostala informace, že BMW bude britské značce dodávat také motory pro SUV. Hlavní důvody jsou jasné a jednoduché:

  • Jaguar chce ušetřit náklady za vývoj
  • BMW si výrazně zvětší odbyt

Platforma FAAR od BMW

Spolupráce automobilek se tak rozšíří v oblasti malých crossoverů. Podle všeho by měl Jaguar přijít se dvěma modely vytvořenými na platformě FAAR, kterou vyvinulo BMW. Vzhledem k tomu, že Jaguar nemá pro malá SUV žádný základ, umístí motor vepředu napříč a vůz budou pohánět pouze přední kola. Mohli jsme to vidět před časem například u modelu BMW 2 Active Tourer nebo X1.

Ve hře je také Freelander od Land Roveru, který by mohl oživit své jméno. Diskutuje se také o tom, že na nové platformě by se mohly objevit i modely Discovery a Evoque. V případě nového právě testovaného modelu F-Type se hovoří o tom, že pod jeho kapotou by se také mohl objevit některý z modelů BMW.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora