Jak bude vypadat nabídka Lady v roce 2017?

Současná Lada má v nabídce, především pro ruský trh, modely Largus, Granta, Kalina, Priora, Samara a 4×4. Do roku 2017 má výrobní program obohatit pět nových modelů, které buď doplní nebo nahradí modely stávající.

Jako první se na trh podívá sedan s kódovým označením 2180. Ten v modelové paletě nahradí nedávno modernizovanou Prioru, která přišla na trh již v roce 2007. V současné době je model ve vývoji s tím, že produkce začne v roce 2015. 

Dalším novým modelem bude luxusněji pojatý hatchback, vycházející nejspíše ze sedanu 2180. Jeho produkce by mohla začít v roce 2015, čímž zhruba o rok předběhne malý crossover, mířící do momentálně velmi populární kategorie trhu. 

Mohlo by vás zajímat:  Lada představila ostrý hatchback

O třídu výš bude umístěn crossover, vycházející z konceptu X-Ray. Ten se představí někdy v roce 2015 a stane se nejdražším modelem v nabídce ruské automobilky. Rok 2017 by měl znamenat stopku pro současnou verzi terénního modelu 4×4 (dříve Niva). Nástupcem se nejspíše stane SUV, které sice neprojede tolik co Niva, mezi klientelou by se však mohlo těšit dobrým prodejům. 

Zdroj: ria.ru