Jak bude vypadat nový Golf GTI?

Volkswagen Golf osmé generace je zatím ještě hudbou hodně vzdálené budoucnosti. Už nyní však víme, že dostane, na německou automobilku, revoluční design, ale jen evoluční techniku. Jak na tom bude sportovní provedení GTI, stojící na platformě MQB-Evo?

Fanoušky především potěší nárůst výkonu. Hovoří se až o 300 koních, které inženýři dostanou z třílitrového šestiválce nebo, což je pravděpodobnější, z upravené podoby dvoulitrového přeplňovaného čtyřválce. Nabídka však bude obsahovat více variant! Pokud je totiž pro někoho 300 koní moc, bude moci zvolit Golf GTI Classic s výkonem 265 koní. Na opačném konci spektra bude Golf GTI Clubsport s 326 koňmi. Portfolio tedy bude bohaté, a to nemluvíme o naftové specifikaci GTD, hybridní GTE nebo 400koňové bestii s písmenkem R. Aby se síla dostala na silnici, bude vedle šestistupňového manuálu k dispozici i desetistupňový automat DSG, schopný přenést až 550 Nm!

Karosérie bude v porovnání se současným GTI o dost agresivnější, na čemž má lví podíl především snížení celkové výšky a nový přední nárazník. Maska chladiče se neoprostí od struktury včelí plástve a červeného pruhu, měla by ale o něco užší. Světla samozřejmě dostanou LED diodovou technologii. Jestě nabitější to bude v interiéru, kde by klíčovou roli mohlo sehrát ovládání gesty. To si Volkswagen poprvé vyzkoušel na konceptu Golf R Touch z letošního ledna. Pokud by si novinka brala z tohoto konceptu příklad i dále, mohli bychom se dočkat též čistě digitálního interiéru. Minimálně na 12,3palcový přístrojový panel a 12,8palcový infotainment si v redakci klidně vsadíme.

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen Group začíná druhou polovinu roku s nárůstem dodávek

Premiéra klasického Golfu osmé generace je naplánována na rok 2018. Zhruba o rok později se dočkáme také nového GTI, u něhož je opravdu na co se těšit.

Zdroj: autobild.de