Jak bude vypadat nový sporťák od BMW?

Spolupráce Toyoty a BMW byla v médiích propírána už mockrát. Naposledy při údajném potvrzení vývoje nového sportovního modelu. Většinou však všechny informace pocházely z pohledu Toyoty. Co si o nich ale myslí také druhá strana barikády…?

Na to se snažil najít odpověď magazín Drive, který při prezentaci nového kupé řady 4 mluvil s jedním ze zaměstnanců značky. Ten tvrdí, že spolu s Toyotou mají na stole čtyři, pět nebo dokonce šest možností, jak by mohl budoucí vůz vypadat. Ale zatímco Toyota chystá z této spolupráce vytěžit novou generaci Supry, BMW tak sdílné není. 

Mohlo by vás zajímat:  Škoda Rapid: Příběh pokračuje

„Zatím nepadlo rozhodnutí, jakým směrem se vydáme,“ řekl zdroj magazínu. „Může to být sporťák s motorem uprostřed nebo tradiční sportovní vůz s motorem vpředu. Zatím opravdu nevíme,“ dodal. Drive uvádí, že není žádný pochyb o unikátnosti obou automobilů.

„Abychom projekt odsouhlasili, musí to být klasické sportovní BMW a to i přes vliv Toyoty. Navíc to auto musí vydělávat. Před tím, než pustíme něco na trh, ptáme se sami sebe, jestli je pro takové auto na trhu místo,“ řekl tajemný zdroj.

Mohlo by vás zajímat:  Peugeot 3008 prodělal výrazný facelift

Na otázku, jestli může BMW uškodit spolupráce a následné společné auto s Toyotou zdroj rezolutně odpověděl, že projekt je hnán dopředu dvěma velmi silnými značkami. Připomněl také, že Toyota vlastní Lexus a dokázala ho prakticky z ničeho vytáhnout až do teritoria BMW, Audi nebo Mercedesu. Navíc prý existuje faktor supersportu LFA

Kromě nového automobilu spolu budou obě automobilky spolupracovat také na poli vývoje lehkých materiálů, vývoje aut na palivové články, hybridních technologii a japonská automobilka by v budoucnu mohla využívat naftové motory právě od BMW

Mohlo by vás zajímat:  Více prostoru, více Golfu: Světová premiéra nových modelů Golf Variant a Golf Alltrack

Zdroj: news.drive.com.au