Jak budou vypadat budoucí interiéry aut? Podívejte se

Životnímu prostřední musí vycházet vstříc i automobilky. Proto se zavádí elektrifikace vozů. Pokud se ale podíváte na interiéry vozidel, pak vidíte samý plast. V poslední době se proto hodně diskutuje také o materiálech, které by měly být v interiérech vozů použity. Tak například u luxusních aut vidíme pravou kůži, dřevěné dekory a další materiály, které rozhodně nejsou ekologické. Nahradí je recyklované a veganské materiály?

Jak se mění pohled na materiály

Co se dříve považovalo za ukázku luxusu, dnes již můžeme považovat za přežitek a bezohlednost vůči životnímu prostředí. Typickým příkladem je například pohovka z pravé kůže. A protože tento trend skončil, musí i automobilky odpovídat na volání svých zákazníků. Kreativec pro Range Rover představil na newyorském autosalonu řadu veganských materiálů. Ty by měly být součástí následujících vozů:

  • Evoque,
  • Range Rover Velar,
  • Jaguar I-Pace.

Mělo by tak dojít k uspokojení poptávky po luxusu a zároveň ekologii.

Ekologičtější materiály

Mezi ekologičtější materiály patří například textil z eukalyptových vláknech, který je velmi snadné obarvit podle přání zákazníka. Oproti klasickým plastovým a alcantarových vláknům se k výrobě eukalyptových vláken používá mnohem méně vody. Už vznikla ale i vlákna, která jsou vyrobena z recyklovaných plastových lahví.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora