Jak připravit svůj vůz Škoda na zimu? Svépomocí nebo v odborném servisu?

Letní počasí s tropickými teplotami je už nadobro za námi. Pomalu ale jistě se blíží příchod mrazivého zimního počasí a mnozí meteorologové se shodují na tom, že letošní zima může být po tropickém létě velmi krutá. Každopádně krutá zima je nepříjemná nejen pro lidi, ale také pro automobily. A protože se na svůj vůz musíme vždy naplno spolehnout, je dobré ještě před příchodem mrazů na autech provést zimní servis. Máte dvě základní možnosti – svépomocí nebo v servisu.

Základní údržbu zvládnete svépomocí

Před zimou je nejdůležitější zkontrolovat na automobilu především stav všech kapalin. Zejména brzdové a chladicí kapaliny. Samozřejmostí by mělo být nalití nemrznoucí směsi do chladiče a ostřikovačů. Velkou pozornost věnujte také autobaterii. Zima je pro akumulátor velmi namáhavá, a pokud není baterie ve stoprocentní kondici, nemusí při mrazivých dnech nastartovat. Jaké další činnosti provést na autě před zimou svépomocí čtěte v tomto článku. Pro větší zásahy do automobilů je vhodné navštívit autorizovaný servis značky Škoda.

Mohlo by vás zajímat:  Jak vybrat sněhové řetězy

Dvě mouchy jednou ranou – výměna pneu a servis

Ideální variantou je, když nebudete do servisu muset jezdit víckrát, než je nutné. Myslete i na to, že před zimou je zapotřebí automobil přezout na zimní pneumatiky. A právě servis vozů může být proveden společně s výměnou pneu. Ušetříte si tak čas i peníze. Zimní pneumatiky potřebují v mrazivém zimním období nové i ojeté vozy. Na výměnu pneumatik je ještě pár týdnů čas, ale je lepší se do servisu objednat. Na konci října a začátku listopadu už mají servisy mnohdy plnou kapacitu na několik dnů i týdnů dopředu.

Mohlo by vás zajímat:  Ochranné potahy do auta pro psy

Komplexní prohlídkou se můžete vyhnout nepříjemnostem

Pokud jezdíte v Praze, najděte si kvalitní autoservis Škoda Praha a nechte si zde před zimou nechat provést komplexní prohlídku stavu automobilu. V případě objevení závady nebo nedostatku na podvozku nebo v motoru vozu bude tato závada odstraněna a tak bude minimalizované riziko výskytu poruchy při jízdě. Zastavit se s autem v půli cesty při teplotách pod bodem mrazu kvůli neočekávané poruše je opravdu nepříjemné.