Jak správně pojistit své auto? 5 tipů, se kterými to zvládnete

Pojištění je zde proto, aby chránilo před mnoha výdaji, které jsou spojeny se způsobenou škodou. Ta může vzniknout na mnoha místech, včetně silnice. Není proto od věci správně pojistit své vozidlo. Jak na to? Poradíme vám.

Jakou pojistku budete potřebovat?

Začneme tou, kterou mít musíte. Jedná se o pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla. To znamená, že využijete povinné ručení srovnání, vyberete nejlepší nabídku a sjednáte smlouvu. Škody, které způsobíte jiným, zaplatí právě vaše pojišťovna. Pokud chcete, aby hradila i škody na vašem voze, myslete na havarijní pojištění. V jakých situacích přijde vhod? Mezi hlavní patří:

  • Autonehoda,
  • Poškození přírodním živlem či vandalem,
  • Krádež vozidla.

Od kdy bude platná?

Jízda bez pojistky má mnoho rizik. Proto je třeba vědět, k jakému dni ji sjednat. Pokud vůz kupujete, měl by to být den shodný s tím, kdy sepisujete kupní smlouvu a s vozem odjíždíte. Pokud jste před pár měsíci žádali o zrušení povinného ručení, je správným termínem hned následující den po tom, co vyprší takzvaná výpovědní lhůta.

Na jaké auto ji sjednat?

Na každé, u kterého jste vedený jako majitel. Pokud vůz financujete leasingem, je velmi pravděpodobné, že již pojištěné je a platby jsou součástí splátek. Stejně tak nemusíte na pojistku myslet, když je využívána třeba populární půjčovna dodávek Ostrava. Správná firma nabízí svá auta již pojištěná. Mají uzavřené zákonné povinné ručení, stejně jako havarijní pojistku.

Jaký zvolit rozsah?

Co největší. Myslete na možnosti i následky způsobených škod. S ohledem na to, kde je můžete způsobit, jak k nim dojde, nebo v jaké budou výši. Stejně, jako je pro každého základem příprava auta na zimu, by mělo být základem vybrání nezbytných rizik i doplňkových služeb, které pro vás budou aktuální.

Mohlo by vás zajímat:  Operativní vs. finanční leasing – co je výhodnější?

Za kolik auto pojistit?

Čím levněji, tím lépe. Jak na to? Použijte online kalkulačky a srovnávače, které vám pomohou s nalezením nejvýhodnější nabídky na trhu.

 

——————————————————————————————————————–

Komentáře