Jak vybavit své auto na zimu? Tyhle věci je třeba vozit v kufru

Sníh umí opravdu překvapit, proto je dobré auto na zimu vybavit. Vyhnete se tak mnoha nepříjemnostem i pokutě.

Škrabka a smetáček to je základ

První, co budete muset udělat, než nasednete do auta, bude očistit jej od sněhu. Nejenže byste za sněhovou čepici mohli dostat nemalou pokutu, ale je třeba dbát také na bezpečnost nejen vaši ale i ostatních. Omést auto od sněhu je navíc slušností vůči ostatním účastníkům silničního provozu.

Startovací kabely

Může se stát, že vás auto z nějakého důvodu nechá na holičkách. V zimě je pravděpodobnost poruch ještě vyšší. Pro tyto případy je dobré mít v autě startovací kabely nebo startovací stanici s dostatečnou kapacitou.

Sněhové řetězy

Ani kvalitní zimní pneumatiky vám nezaručí, že vyjedete třeba kopec k horské chatě. Zejména čerstvě napadený měkký sníh umí řidiče pořádně potrápit. Lamely pneumatik se sněhem zanesou a ani sebelepší vzorek nepomůže. Pro jistotu s sebou vozte sněhové řetězy, mohly by se opravdu hodit.

Čelovka

V zimě se brzy stmívá a tak je mnohem větší pravděpodobnost, že se dostanete do nějakého problému za tmy. Když budete mít po ruce čelovku, budete mít nejen světlo ale i volné ruce, k případné opravě.

Pracovní rukavice

Rukavice je dobré vozit v autě po celý rok, vždyť nezaberou téměř žádné místo a neušpiníte se. V zimě to platí dvojnásob, není nic horšího než se hrabat v motoru s promrzlýma rukama.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora