Jaká je nejkurióznější příplatková výbava a kolik stojí? Některé možnosti by čekal málokdo

Příplatková výbava není nic výjimečného, pokud chcete mít ve voze něco navíc, než co dává automobilka v základu. Můžete se odlišit designově, můžete získat nové funkce a vlastnosti, stejně jako lze získat i něco, co je skutečně netradiční. Společně se podíváme na to, jaká byla a je ve vozech ta nejkurióznější příplatková výbava.

Palubní hodiny

Hlavně v luxusních vozech jsou analogové palubní hodiny symbolem skutečné unikátnosti a luxusu. To je důvod, proč je v nich lze najít. U některých značek zde jsou automaticky, u jiných jsou vedeny jako příplatkový výbava. My se zaměříme na vůz Bentley Bentayga, jelikož právě ten do této kategorie spadá. Komu přijde interiér tohoto SUV málo luxusní a chce ho vylepšit opravdu unikátními hodinkami, má možnost. Bude si však muset připravit 117 tisíc liber. Je vidět, že nebudou pro každého.

Kávovar

Dát si v limuzíně třeba šampaňské nebo sklenku něčeho ostřejšího, to dnes není nic zvláštního. Co ale mít vlastní menší vůz a v něm si dát kávu? A nemáme na mysli tu z pumpy, ale tu, kterou si připravíte přímo v autě? Skutečně to jde. Stačí se zaměřit na vůz Fiat 500L. Ten má za úkol svým designem symbolizovat to, čím je Itálie vyhlášená. S touto zemí však souvisí i káva. A tak si lze do vozu jako příplatkovou výbavu pořídit sadu Coffee Experience. Ta obsahuje kelímky, nádobu s cukrem, držák na lžičky a kávovar Lavazza. A za kolik toto všechno? Za 250 euro.

Koloběžka

Že se auto příliš nehodí do velkých center měst? Ale může. Stačí využít příplatkovou výbavu ve formě koloběžky. Zaparkujete v širším centru a potom už se na požadované místo vezete stylově, pohodlně a samozřejmě bez námahy. Máme totiž na mysli elektrickou koloběžku s označením e-Kick. Ta váží 8,5 kilogramu, lze ji snadno složit a vložit do kufru, ve kterém se bude během jízdy i dobíjet. Má nosnost 100 kg a ujede až 10 kilometrů. Chcete ji? Potom začněte toužit po vozu Peugeot 3008 a připravte si navíc zhruba 30 000 Kč.

Vyhřívaná loketní opěrka

Sedačky jsou naprostou klasikou. Stejně jako volant. U lepších vozů je samozřejmostí také vyhřívání zadního skla. Co ale mnohým vozům doposud chybí, to jsou vyhřívané loketní opěrky. A že nepřeháníme, to dokazuje hned dvojice automobilů. Prvním je BMV sedmičkové řady a druhým vozem je Mercedes-Benz třídy S. Pokud je vám stále zima a topení vám nestačí, můžete mít vyhřáté i své ruce. Samozřejmě že mluvíme o vyhřívané středové opěrce, stejně jako o vyhřívaná opěrce na dveřích.

Hvězdné nebe

Nejde o žádnou úplnou novinku, jelikož toto má ve své klasické výbavě vůz Rolls-Royce. Pokud si říkáte, že se chce někdo po tomto symbolu luxusu opičit a nabízí to samé, jenom jako příplatkovou výbavu, tak se lehce pletete. Hvězdné nebe, tedy strop který ho napodobuje, totiž můžete mít u vozu, kterým je Opel Adam. Zde je příplatkovou výbavou a nutno říci, že je celkem levný, jelikož činí jenom 2 700 Kč. Otázkou však je, proč ho v daném voze vlastně mít?

Lavička

Milujete zajímavá místa, kam se dostanete autem? Nejlépe potom taková, která jsou spojeny s krásným výhledem? Jestliže máte rádi pohodlí, můžete na daná místa jezdit nikoliv popředu, ale bude vhodné, když zacouváte. Tedy pokud si pořídíte Range Rover, který jako příplatkovou výbavu nabídne unikátní lavičku. Tu snadno vyklopíte z kufru zavazadlového prostoru. Jsou v provedení ebenového dřeva a kůže a jsou k dispozici hned 2. A kolik stojí? Je to 8 000 euro.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora