Jaké další auto bude mít kamery místo zrcátek? A za kolik je nabídne? Mají být v základu!

Technologické trendy jsou stále dopředu a pokud se podíváme na úplně poslední novinkou, se kterou začínají současné automobilky, tak jde o změnu klasických zrcátek. Místo nich budou používány kamery. Že nejde jenom o ojedinělý počin, to potvrzují modely Audi e-tron a Lexus ES. Nyní se k této dvojici přidává ještě jeden automobil. Jaký?

Novinku nabídne také Honda e

Jak už napovídá název, Honda e má být elektrickým vozem. Spadat bude do segmentu malých městských hatchbacků. Zde chce automobilka ukázat, že se bude jednat o skutečný technologický skvost, což mají kamery místo klasických zrcátek dokládat.

Jejich unikátem má být například to, že použitá čočka v kameře má mít samočistící funkci. Stejně tak by mělo dojít k tomu, že bude možné libovolně upravovat šíři záběru kamery. Zapomínat nelze ano na schopnost automatické úpravy jasu a kontrastu obrazu, podle aktuálních podmínek. Kladem je i fakt, že dané řešení bude mít logicky i menší odpor vzduchu, což se pozitivně projeví i na dojezdu elektromobilu.

Za kolik? Honda nabídne kamery místo zrcátek už v základu

Očekáváte, že to budou minimálně desetitisíce korun? Rozhodně ne. Kamery místo zrcátek nabídne Honda zcela zdarma. Tedy abychom byli přesní, jedná se o řešení, které bude nabídnuto již v základní výbavě. Na druhou stranu ceny modelu Honda e zatím nejsou známé a už z důvodu využití této a dalších novinek neočekáváme, že se bude cena držet jakkoliv při zemi. Zrcátka sice budou v základu, ale na kolik vyjde v porovnání s konkurencí? Na odpovědi bude nutné si ještě počkat.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora